Godziny otwarcia |
AktualnościGrupa wsparcia dla pedagogów i psychologów szkolnych ____________________________________________________ Szanowni Państwo, Zapraszamy uczniów klas VII i VIII na II edycję internetowego treningu umiejętności uczenia się: „DASZ RADĘ!” (szczegółowe informacje na temat projektu tutaj). Nabór odbywa się poprzez :
Zakładamy, że uczniowie biorący udział w projekcie, przeniosą zdobyte doświadczenia w ramach działań na rzecz środowiska szkolnego, upowszechniając wiedzę na temat skutecznych metod uczenia się (np. organizując dzień efektywnego uczenia się, gazetkę szkolną poświęconą opisanej tematyce). Efektem podejmowanych i udokumentowanych działań, będzie uzyskanie zaświadczenia o pracy w formie wolontariatu na rzecz środowiska szkolnego. Uzupełnione karty zgłoszenia, wraz ze zgodą rodziców/opiekunów prawnych oraz podpisanym oświadczeniem RODO (niezależnie od sposobu zgłoszenia- indywidualnego lub klasowego), prosimy przesyłać na adres mailowy: katarzyna.fraczek.ppp1@gmail.com do 10.02.2021r. Zajęcia będą prowadzone na platformie Teams. Serdecznie zapraszamy,
Dyrektor Poradni: mgr Jolanta Skóra
Prowadzący: mgr Irena Chądzyńska i dr Katarzyna Frączek
Szanowni Państwo, Szanowni Państwo, W związku ze zbliżającymi się egzaminami, zapraszamy uczniów klas ósmych na internetowy trening umiejętności uczenia się: „DASZ RADĘ!” (szczegółowe informacje na temat projektu poniżej), do którego można zgłosić się w dwojaki sposób:
Zakładamy, że uczniowie biorący udział w projekcie, przeniosą zdobyte doświadczenia w ramach działań na rzecz środowiska szkolnego, upowszechniając wiedzę na temat skutecznych metod uczenia się (np. organizując dzień efektywnego uczenia się, gazetkę szkolną poświęconą opisanej tematyce). Efektem podejmowanych i udokumentowanych działań, będzie uzyskanie zaświadczenia o pracy w formie wolontariatu na rzecz środowiska szkolnego. Uzupełnione karty zgłoszenia, wraz ze zgodą rodziców/opiekunów prawnych oraz podpisanym oświadczeniem RODO, prosimy przesyłać na adres mailowy: katarzyna.fraczek.ppp1@gmail.com do 23.12.2020r. Planowany czas kursu przypadnie na okres ferii zimowych – między 4 – 17 stycznia 2021r. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki (5.01., 7.01., 12.01., 14.01.2021r., w godzinach 10.00 – 11.30). Projekt poprowadzą: mgr Irena Chądzyńska i dr Katarzyna Frączek.
PROJEKT TRENINGU UMIEJETNOŚCI UCZENIA SIĘ „DASZ RADĘ” Zajęcia psychoedukacyjne (blok tematyczny).
Uprzejmie informujemy, że na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) została uruchomiona usługa EK-16 (wydawanie skierowań do kształcenia specjalnego w przedszkolu integracyjnym, z oddziałami integracyjnymi, specjalnym, z oddziałami specjalnymi, w szkole integracyjnej, z oddziałami integracyjnymi, specjalnej, w specjalnym ośrodku szkolno – wychowawczym, w młodzieżowym ośrodku socjoterapii). Rodzice/opiekunowie dziecka mogą za pośrednictwem ww. platformy składać wnioski o skierowanie do kształcenia specjalnego. Zapraszamy na BEZPŁATNE SZKOLENIA ON-LINE DLA NAUCZYCIELI (szkół z rejonu Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 1 w Krakowie) 14. 11. 2020r. godz. 9.00 – 11.30
NARZĘDZIA MICROSOFT SPRZYJAJĄCE PRACY PROJEKTOWEJ I INTERAKCJI
Z UCZNIEM
1. Poznaj OneNote czyli wirtualny notatnik sprzyjający edukacji opartej na projektach!
2. Microsoft Teams w edukacji – możliwości, których nie widać na pierwszy rzut oka! 3. Sway, czyli uczeń-projektant w akcji! 4. Odkryj gry dla uczniów Microsoft! 5. Zaprojektuj lekcję w Wakelet – czyli narzędzia współpracujące z Microsoft Teams!
21. 11. 2020r. godz. 9.00 – 11.30
JA JESTEM PAN TIK-TAK, CZYLI NARZĘDZIA TIK W PRACY Z MAŁYMI DZIEĆMI
1. Poznaj OneNote (Microsoft) czyli wirtualny notatnik oraz Jamboard (Google) czyli interaktywną tablicę do pracy z dziećmi!
2. Przygotuj dziecku materiały on-line, czyli generatory do przygotowywania puzzli, rebusów, fraktali, krzyżówek, biletów, paragonów, krzyżówek, dyplomów i edycji zdjęć! 3. Zaproś dziecko do siebie, czyli Padlet, ThingLink i Wakelet w akcji!
28. 11. 2020r. godz. 9.00 – 11.30
CANVA I GENIALLY CZYLI INTERAKTYWNE PLAKATY, WYZWANIA DLA UCZNIÓW, EDUROOMY I ESCAPEROOMY W EDUKACJI!
1. CANVA OD PODSTAW I DLA ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH – nauczysz się poruszać po Canvie, poznasz jej interfejs i zaczniesz samodzielnie tworzyć grafiki do użytku w social mediach oraz na swoich lekcjach (reklamy, posty reklamowe, plakaty, okładki, ogłoszenia, zaproszenia), zaprojektujesz grę planszową, zobaczysz, jak zrobić rozbudowane i interaktywne prezentacje, filmy. Dowiesz się, jak zaprosić swoich uczniów do współpracy!
Szkolenia poprowadzi Dariusz Martynowicz – nauczyciel języka polskiego, członek grupy SUPERBELFRZY RP, edukator, trener. Właściciel firmy Czas na progres i grupy na fc Czas na progres – (nie tylko belferska) PROGRESOWNIA. Fascynat kreatywności i nowoczesnych technologii. Zwycięzca wielu ogólnopolskich konkursów dotyczących wykorzystania ICT w szkole i fan projektów interdyscyplinarnych. Microsoft Innovative Education Expert w roku szkolnym 2019/20 i 2020/21. Trener wspomagania Gminy Kraków. Jego zainteresowania skupiają się przede wszystkim na: sketchnotingu, ICT w edukacji, pracy metodą projektu oraz kreatywności i relacyjności w procesie uczenia się. Zapisy odbywają się poprzez podany poniżej formularz do 3 dni przed datą wybranego szkolenia. Link, pod którym odbędzie się wybrane szkolenie, zostanie wysłany na podany w formularzu adres mailowy najpóźniej 9 godzin przed wydarzeniem. |
Kontakt
31-067 Kraków, ul. Chmielowskiego 1tel.: (12) 430 50 52
fax: (12) 660 07 91